CSMS Iași a încheiat la egalitate al doilea test din Antalya

egal cu uzbeciiCSMS Iași a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), cel de-al doilea meci disputat sâmbătă, 31 ianuarie, în cantonamentul din Antalya, împotriva formației Bunyodkor Tașkent (locul IV în prima ligă din Uzbekistan). Golul ieșenilor a fost înscris de Ciucur (min. 25), uzbecii reușind egalarea în repriza a doua, cu 13 minute înainte de final. CSMS Iași a început partida în formula: Grahovac – Voicu, Ciucă, Mihalache, Țigănașu – Ciucur, Olah, Crețu, Bole – Boiciuc, Onduku. În partea a doua a meciului, antrenorul Nicolo Napoli a schimbat aproape complet garnitura, care a evoluat în formula: Caparco – Mitic, Plămadă, Markovic, Bădic – Bosoi, Braga, Enescu, Coșereanu – Chelaru, Crengăniș. În primul meci disputat în cantonamentul din Antalya, CSMS a învins miercuri, 28 ianuarie, cu scorul de 3-0 (0-0), formația sud-coreeană Pohang Steelers. Următorul test al fotbaliștilor din Copou este programat marți, 3 februarie, împotriva polonezilor de la Ruch Chorzow. (E.M.)