Tenis: Sorin Donescu și Ciprian Cuceu au câștigat proba de dublu de la Budapesta

Perechea formată din Sorin Donescu și Ciprian Cuceu a câștigat proba de dublu, la categoria +35 de ani, la Campionatele de tenis indoor Zsuzsa Kormoczy, din Budapesta (Ungaria).

Pe a doua treaptă a podiumului au urcat: Valentin Raus, simplu (+65 ani), perechea Gyorgy Anderko (România)/Mihali Istvan (Ungaria) (+35 ani); perechea Romeo Stoica (România)/Marco Possanzini (Italia) (+45 ani) și dublul mixt Petru Santeiu (România) /Hildegard Bruggaber (Austria) (+60 ani).

După cum informează site-ul oficial al Federației Române de Tenis, au obținut medalii de bronz Sorin Donescu, la simplu (+40 ani), și dublul Petre Santeiu/Valentin Raus (+60 ani).