Breaking News

Scrimă: Tiberiu Dolniceanu a câștigat Grand Prix-ul de la Moscova

dolni loa moscovaTiberiu Dolniceanu (CS Dinamo) a câştigat, pentru al doilea an consecutiv Grand Prix-ul de sabie seniori de la Moscova. Printre adversarii de la Moscova ai lui Dolniceanu s-au numărat campionul mondial Nicolas Limbach (Germania) şi campionul olimpic Aron Szilagyi (Ungaria). În finală, Tiberiu Dolniceanu s-a impus în faţa lui Matyas Szabo, fiul fostei campioane mondiale a floretei româneşti Reka Lazăr-Szabo şi al lui Vilmoş Szabo, antrenorul echipei de sabie a Germaniei, campioană mondială în 2014. La Grand Prix-ul de la Moscova au participat şi Alin Badea şi Iulian Teodosiu. Teodosiu a fost eliminat în preliminarii şi a terminat pe locul 123, iar Alin Badea a încheiat concursul pe locul 16.