Victorie la scor obținută de CSMS Iași în cel de-al treilea meci de verificare susținut în Turcia

victorie la scorCSMS Iași a învins cu scorul de 7-0 (3-0) o selecționată formată din jucători care evoluează în ligile inferioare din Turcia, în cea de-a treia partidă disputată în stagiul de pregătire de la Bolu. Golurile formației ieșene au fost reușite de Ciucă (min. 5), Golubovic min. 16), Mihalache (min. 20), Goge (min. 54), V. Gheorghe (min. 59), Boiciuc (min. 70) și Bole (min. 72 – din penalty). În prima repriză, antrenorul Nicolo Napoli i-a trimis în teren pe: Grahovac – Voicu, Mihalache, Ciucă, Țigănașu – Viveiros, Mitic, Enescu, Grigorie – V. Gheorghe, Golubovic. După pauză, la ieșeni au mai evoluat Bole, în locul lui Ștefan Grigorie, Goge, în locul lui Viveiros și Crețu, în locul lui Enescu. CSMS Iași va susține ultima partidă de verificare din cadrul stagiului de pregătire din Turcia, miercuri, 1 iulie, în compania rușilor de la Amkar Perm. (E.M.)