Victorie pentru CSMS Iași în primul meci de pregătire din Antalya

CSMS Iași a debutat cu o victorie în primul meci de pregătire din stagiul efectuat în Antalya, după ce a învins vineri după amiază, cu scorul de 1-0 (0-0) formația Soproni VSE, locul XI în liga secundă din Ungaria, prin golul înscris în minutul 74 de juniorul Sabin Moldovan, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Enescu. Ieșenii au început meciul în formula: Grahovac (min. 30 Hotoboc) – Voicu, Saric, Frăsinescu, Ferrara – Goge, Mitic, Crețu, Bole – V. Gheorghe, Golubovic. În partea a doua a jocului, staff-ul tehnic a dorit să-i vadă la lucru și pe ceilalți componenți ai lotului, motiv pentru care a trimis în teren următorul ”11”: Hotoboc – Bosoi, Ciucă, Mihalache, Țigănașu – Goge, Crețu, Enescu, Viveiros – V. Gheorghe, Piccioni, pe parcursul reprizei secunde oferindu-le minute și lui Târșă, Moldovan, Bădic și Caparco. La meci a asistat și președintele executiv al CSMS Iași, Florin Prunea, care la mijlocul acestei săptămâni s-a alăturat lotului condus de antrenorul Nicolo Napoli. Următoarea partidă pe care fotbaliștii din Dealul Copoului urmează să o susțină în cantonamentul din Antalya este programată duminică după amiază, în compania formației de primă ligă din Bulgaria, Lokomotiv Plovdiv. (E.M.)