CSM București s-a calificat în ”careul de ași” al Ligii Campionilor

După victoria la limită reușită cu o săptămână în urmă la București,  CSM București a reușit Victoria și în meciul retur cu Rostov Don, disputat sâmbătă după amiază, în Rusia. Jocul a fost controlat de echipa noastră de la un cap la altul, avantajul la pauză fiind de 5 goluri, 16-11. Conduse în teren de Bella Gullden și Ana Paula Rodrigues în mare formă, jucătoarele noastre au mărit diferența pe tabelă până la 8 goluri în partea secundă, obligându-l pe antrenorul gazdelor să epuizeze timpii de odihnă în minutul 12. Foarte bine au evoluat și Carmen MartinLine JorgensenOana Manea, dar și portarii Maysa Pessoași Jelena Grubisic, reușind să mențină avantajul pe tabelă până la final, chiar dacă rusoaicele au reușit să mai reducă din diferență  până la scorul final 28-29. Turneul final al Ligii Campionilor va avea loc la Budapesta in 7 și 8 mai 2016, pe lângă CSM București obținând calificarea, până acum, și Gyor.