O nouă victorie a României la CM de handbal pentru tineret

Naționala feminină de tineret a României a obținut a doua victorie consecutivă la Campionatul Mondial U20  din Rusia. Echipa antrenată de Ion Crăciun s-a impus fără nicio problemă în fața reprezentativei similare a Argentinei, scor 23-17. Spre finalul partidei, Sonia Vasiliu s-a accidentat destul de rău, fiind scoasă cu targa din teren. În minutul 59, doctorii i-au făcut chiar manevre de resuscitare, iar după câteva minute de îngrijiri, handbalista a părăsit terenul pe targă. Marcatoarele fetelor noastre au fost: Dindiligan 1, Craiu 1, A. Ilie 4, Vasiliu, Laslo 6, Dache 2, Stoicănescu 2, F. Ilie 1, Polocoşer 3, Ostase 3. În următorul meci, România va evolua împotriva Egiptului. Partida va avea loc miercuri, începând cu ora 10:00 (ora României).