CSM Bucureşti a ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor

CSM București și-a încheiat parcursul european sâmbătă seara, la Metz, campioana României fiind învinsă de cea a Franței cu scorul de 23-22 (11-9) în manșa retur a sferturilor de finală ale EHF Champions League la handbal feminin, disputată în Palais Omnisports Les Arenes. Plecând cu un handicap de cinci goluri după partida din urmă cu o săptămână disputată în sala Dinamo, ”tigroaicele” au avut o primă repriză începută bine, având avantaj de două lungimi pe tabelă în minutul 10, 3:5, însă gazdele au revenit și au mers la cabine cu două goluri în plus. Partea a doua a jocului a fost una în care ambele formații s-au străduit, dar au reușit mai puțin, cu toate acestea franțuzoaicele au reușit să închidă jocul în avantaj pe tabelă. Golurile ”tigroaicelor” au fost reușite de Lekic – 5, Lazovic, Mehmedovic – câte 4, Omoregie, Radicevic, Constantinescu – câte 3. (sursa: www.sportclasic.ro)