Preliminarii Europa League: FCSB – Milsami Orhei 2-0 (1-0)

Formaţia FCSB a învins, joi seară, pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, echipa Milsami Orhei, scor 2-0 (1-0), în prima manşă a turului întâi preliminar al Ligii Europa. Golurile au fost marcate de Florin Tănase ’12, ’56. În minutul 72, Lucian Filip a fost eliminat, la doar zece minute după ce a intrat pe teren, el primind al doilea cartonaş galben. În minutul 24, publicul de pe stadionul din Giurgiu a scandat numele Simonei Halep. Potrivit sport.ro, fanii au ales minutul 24 deoarece la finala cu Halep Serena Williams vizează trofeul de grand slam cu numărul 24. FCSB: A. Vlad – Belu, Planic, I. Cristea, Roman – Oaidă (Filip ’62), Nedelcu, F. Tănase – Man (Popescu ’78), Hora, F. Coman (Dumitru ’90+5). Antrenor: Bogdan And one Milsami Orhei: Chirinciuc – Jardan, Crăciun, Bolohan, Platica – Rusnac, Onica – A. Antoniouc, Andronic, Stînă – Nazar (Zagaevschi ’60). Antrenor: Veaceslav Rusnac Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Norvegia, formată din Kristoffer Hagenes (central), Magnus Lundberg, Anders Olav Dale (asistenţi) şi Trygve Kjensli (rezervă). Returul va avea loc joia viitoare, la Orhei. (sursa: www.news.ro)