Ştiinţa Miroslava s-a calificat în turul al III-lea al Cupei României

Ştiinţa Miroslava s-a calificat în turul al III-lea al Cupei României, după ce miercuri după amiază, la Uricani, a trecut de Ceahlăul Piatra Neamţ, după loviturile de departajare.

După timpul regulamentar de joc, cele două formaţii, colege de întrecere în sezonul trecut în Seria 1 a Ligii 3, erau la egalitate, scor 0-0. Au urmat cele două reprize de prelungiri, la finalul cărora scorul a rămas tot egal, de această dată 1-1.

Primii au marcat oaspeţii, în min. 103, prin Şter, ieşenii egalând în min. 115, prin Florean.

La loviturile de departajare s-au impus gazdele cu 9-8, care se califică astfel în turul al III-lea al competiţiei, unde urmează să întâlnească, tot pe teren propriu, o echipă din Liga 2.

Ştiinţa: Daniliuc – Benchea, Bordeianu, Tchassem, Martinescu – Unghianu, Popescu, Asofiei, Balint- Rusu, Njindja; Ceahlăul: Cîmpianu – Moroşanu, Jalbă, Dumbrăvean, Sincu – Tăbăcariu – Botezatu, Nemţanu, Stefanescu, Vilea – Moldovan.