Știința Miroslava – Șomuz Fălticeni 1-0. Victorie decisă în urma unui autogol

Stiința Miroslava s-a impus, sâmbătă, la limită, pe stadionul din Uricani, scor 1-0 (1-0) în fața formației Șomuz Fălticeni, în etapa a IIa a Ligii 3 (Seria 1). Golul gazdelor a fost, de fapt, un autogol, semnat de Vasile Vitu în ultimul minut de joc al primei reprize, după o fază frumoasă la care au participat Unghianu, Botezatu și Abraham.

În celelalte meciuri din etapa a II-a, disputate sâmbătă, s-au înregistrat rezultatele: CSM Bacău – Viitorul Darabani 1-0, Ceahlăul Piatra Neamț – Dante Botoșani 4-1, Foresta Suceava – FK Miercurea Ciuc 2 4-0, Bucovina Rădăuți – Rapid Brodoc 2-0.

Clasament: 1. Bucovina Rădăuți – 6 p, 2. Foresta Suceava – 6 p, 3. Ceahlăul Piatra Neamț – 4 p, 4. CSM Bacău – 4 p, 5. Șomnuz Fălticeani – 3 p, 6. Știința Miroslava – 3 p, 7. FK Miercurea Ciuc 2 – 1 p, 8. Dante Botoșani – 1 p, 9. Rapid Brodoc – 0 p. 10. Viitorul Darabani – 0 p.

Etapa viitoare (sâmbătă, 10 septembrie):Rapid Brodoc – Știința Miroslava, FK Miercurea Ciuc 2 – Bucovina Rădăuți, Dante Botoșani – Foresta Suceava, Viitorul Darabani – Ceahlăul Piatra Neamț, Șomuz Fălticeni – CSM Bacău.