CSM Iași 2020, înfrângere surprinzătoare în campionat

CSM Iași 2020 a pierdut sâmbătă cu scorul de 23-26 (10-13) meciul disputat în compania Centrului Național de Excelență Sfântu Gheorghe, într-un meci contend pntru etapa a III-a a Diviziei A de handball feminin. Deși au jucat pe teren propriu, în Sala Liceului cu Progrsam Sportiv, ieșencele au pierdut surprinzător în fața unei formații alcătuite din junior. Gazdele au condus cu 5-3 în minutul 9, în rest oaspetele făcând legea în teren. Covăsnencele au condus și la patru goluri diferență (16-20 în minutul 45 și 20-26 în minutul 57), succesul acestora fiind pe deplin meritat. Cele mai multe goluri pentru CSM Iași 2020 u  fost marcate de: Oleksandra Zholobovych – 7, Anisa Șerban – 5, Ioana Stanca – 4 pentru C.S.M.Iași 2020, respectiv Ana Maria Grigore – 7 și Denisa Pavel – 5 pentru oaspete. După trei etape, CSM Iași 2020 ocupă locul 5 în clasament, cu 3 puncte.