Fotbal: Poli Iaşi, învinsă de Radnicki Nis, în meci amical

Echipa de fotbal Politehnica Iaşi a fost învinsă de Radnicki Nis cu scorul de 2-1 (1-1), luni, într-un meci amical jucat în stagiul de pregătire de la Bansko (Bulgaria), potrivit site-ului clubului din Copou.

Brazilianul Jatoba a avut o bară (5) şi tot el a obţinut penalty-ul transformat de Gabriel Vaşvari (13). Radnicki, clasată pe locul 8 în sezonul trecut în liga sârbă, a egalat în minutul 27, prin Nemanja Belakovic.

Sârbii au trimis mingea în bară, în minutul 53, iar Pavle Ivelja a marcat golul victoriei în min. 87.

Antrenorul Leo Grozavu a aliniat echipa: Celeadnic – Kouadio (Martac, 75), Katanec (Ungurenaşu, 78), Fl. Ilie (Marchioni, 62), S. Şerban (Ştefanovici, 35) – Vaşvari (Tincu, 62), A. Roman (Vojtus, 75) – Gheorghiţă (A. Dumitru, 46; Harrison, 62), Hlistei (Cherman, 75), R. Ion (Phelipe, 62) – Jatoba (Al. Mogoş, 75).

Tot luni, Poli Iaşi a învins formaţia bulgară de ligă secundă Montana cu scorul de 3-1, prin golurile înscrise de Vojtus (40), Istratie (73) şi Harrison (90).

Poli Iaşi va juca ultimul său test din acest stagiu contra formaţiei FC Krumovgrad (Bulgaria), pe 6 iulie.