Pentru publicul iubitor de muzică clasică și pasionat de evenimente culturale de anvergură, Iașul pregătește concerte de excepție în luna aprilie. Sub numele Concert la Pa-lat, acest amplu concept aduce în prim-plan nume mari din lumea muzicii clasice, într-o atmosferă care are aerul aristocrat al concertelor camerale din palatele Europei.
![🎶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t78/1.5/16/1f3b6.png)
![🎶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t78/1.5/16/1f3b6.png)
![🎶](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t78/1.5/16/1f3b6.png)
![🎟️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t31/1.5/16/1f39f.png)
Proiectul Concert la Palat a apărut din dorința de a pune în valoare spațiul mirific al Palatului Culturii, nedespărțit de sonoritățile muzicii clasice interpretate la nivel sublim.