Studenții interesați de inovare, antreprenoriat și imprimare 3D sunt așteptați la Școala de Vară INGENIUM, care se va desfășura între 20 – 24 Mai!
![⚠️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdc/1/16/26a0.png)
Înscrie-te până marți, 9 aprilie, și participă la o experiență de învățare unică și captivantă!
![👨🏫](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb5/1/16/1f468_200d_1f3eb.png)
Școala de vară INGENIUM se va concentra pe dezvoltarea creativității prin explorare de tip design thinking, construirea abilităților antre/intra – prenoriale și strategii de marketing eficient.
![🎓](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1/16/1f393.png)
Scopul experienței este de a oferi o abordare interdisciplinară a tuturor inițiativelor care vizează dezvoltarea unei vieți studențești prin produse utile campusurilor, lucrând la elaborarea acestora prin proiecte inovative, rezistente și durabile pentru campusurile INGENIUM – alianță a 10 universități care lucrează împreună pe mai multe fronturi (învățare, cercetare, incluziune, multiculturalitate, dezvoltare durabilă, antreprenoriat etc.).