Nodul rutier dintre cele două autostrăzi este localizat la sud de Pașcani, mai exact pe raza U.A.T.-urilor Stolniceni-Prăjescu și Pașcani. Acesta se va întinde pe o lungime de aproximativ 2 km și o suprafață de 220 hectare și va cuprinde, în principal:
![✅️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
![✅️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
„GuvernareaLiberală, în parteneriat cu AdministrațiaLiberală locală, construiește infrastructură rutieră modernă în Moldova. Iașul va avea autostrăzile care i se cuvin”, precizează Costel Alexe, președintele CJ Iași.