Mircea Lucescu, după FC Porto-Şahtior 1-1: Rezultatul este bun pentru ambele echipe

lucescu doi aniTehnicianul formaţiei Şahtior Doneţk, Mircea Lucescu, s-a declarat mulţumit de remiza cu FC Porto, scor 1-1, din grupa H a Ligii Campionilor, subliniind că a fost mulţumit de evoluţia jucătorilor pe care nu îi foloseşte prea des, informează uefa.com.„A fost un meci frumos, iar rezultatul este bun pentru ambele echipe. Porto a avut mai multă posesie şi a dominat, dar noi am marcat. Rezultatul este corect. Jucătorii care au intrat în teren astăzi au fost foarte buni, chiar dacă nu evoluează prea des. Poate este greşeala mea, am vrut să joace şi alţii, precum Fernando. A făcut o greşeală, dar se poate întâmpla oricui”, a declarat Lucescu.Formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa FC Porto, în ultima etapă a grupei H a Ligii Campionilor, ambele grupări având deja asigurată calificarea în optimi.Pentru Şahtior a înscris Stepanenko, în minutul 50, iar pentru FC Porto a marcat Aboubakar ’87.În celălalt meci al grupei H, Athletic Bilbao şi-a asigurat accederea în 16-imile Ligii Europa, după ce s-a impus pe teren propriu, scor 2-0, cu BATE Borisov, prin reuşitele lui San Jose, din minutul 47, şi Susaeta ’88.