CSMS Iași, o nouă înfrângere în stagiul de pregătire din Antalya

CSMS Iași a pierdut joi meciul disputat în cadrul stagiului de pregătire din Antalya, în compania formației georgiene Chickhura Sachkhere, scor 2-3 (0-0). Golurile formației ieșene, care a condus la un moment dat cu 2-0, au fost reușite de Țigănașu (min. 60) și Enescu (min. 70). Pe finalul meciului, formația georgiană (locul VI la sfârșitul turului) a reușit să întoarcă rezultatul, înscriind golul victoriei, din penalty, în ultimul minut de joc. Antrenorul Nicolo Napoli a început partida în formula: Caparco – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Țigănașu – Mitic, Crețu, Viveriros, V. Gheorghe, Onduku, Golubovic, în repriza a doua pe teren fiind trimiși Goge (în locul lui Onduku), Boiciuc (V. Gheorghe), Piccioni (Golubovic), Enescu (Mitic), Ciucă (Mihalache), Saric (Frăsinescu), Bădic (Țigănașu). În primele două jocuri de verificare disputate în Antalya, ieșenii au câștigat cu 1-0 în fața formației Soproni (Ungaria) și au pierdut cu 0-1 în compania bulgarilor de la Lokomotiv Plovdiv. CSMS Iași va disputa următoarea partidă din stagiul de pregătire din Turcia duminică, 31 ianuarie, împotriva cehilor de la Zbrojovka Brno. (E.M.)