FC Voluntari, aproape salvată de la retrogradare

FC Voluntari are cele mai mari şanse să rămână în prima ligă după victoria la scor cu UTA. Ilfovenii s-au impus, pe teren propiu, în fața arădenilor, cu scorul 3-0. Arădenii au luat două goluri încă din prima repriză, de la Voduţ şi Tudorie, minutele 27 şi 44. UTA a ratat şansa revenirii la ocazia spectaculoasă semnată de Dumitru Copil. De marcat, însă, tot Voluntariul a reuşit – Adrian Bălan a semnat scorul final 3-0 din lovitură liberă. Partida retur a meciului de baraj pentru rămânerea în Liga 1, dintre UTA Bătrâna Doamnă și FC Voluntari se va disputa, duminică, 12 iunie, cu începere de la ora 13:00. Echipe de start: FC Voluntari: Bornescu – Filipov, Ţiru, Maftei (cpt.), Mitache – Moke, Novac – Căpăţână, Vl. Achim, Voduţ – Tudorie; UTA: Bg. Miron – Covaci, Botiş (cpt), Gligor, Burlă – Strătilă, Chindriş, Tănase, D. Copil – Man, Curtuiuş.