Liga a III-a: Petrotub Roman – Știința Miroslava 1-1 (1-0)

unu unu cu romanȘtiința Miroslava nu a reușit decât un rezultat de egalitate, sâmbătă, în etapa a 10-a a Ligii a III-a (Seria I), în deplasare, la Roman, în fața formației locale Petrotub, scor 1-1 (0-0), în timp ce cealaltă formație din județul Iași, CSM Pașcani, a reușit o victorie importantă pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în confruntarea de pe teren propriu, cu ultima clasată, Inter Dorohoi. În partida de le Roman, gazdele au deschis repede scorul, în minutul 5, prin Dutciuc, în urma unui șut plasat de la marginea careului, oaspeții egalând spre finalul maciului, în minutul 80, prin Tăcuțanu, după o centrare din corner a lui Maxim. În celelalte partide ale etapei a 10-a, desafășurate la sfârșitul săpămânii trecute, s-au înregistrat rezultatele: Olimpia Rm. Sărat – Sepsi Sf. Gheorghe 1-0, Sporting Liești – Cetatea Târgu Neamț 1-0. În clasament: 1. Olimpia Rm. Sărat – 25 p, 2. Sepsi Sf. Gheorghe – 24 p, 3.  Știința Miroslava – 19 p, 4. Petrotub Roman – 18 p, 5. Sporting Liești – 16 p, 6. Aerostar Bacău – 14 p, 7. Metalosport Galați – 14 p, 8. Bucovina Rădăuți – 11 p, 9. CSM Pașcani – 11 p, 10. Cetatea Tg. Neamț – 10 p, 11. FC Zagon – 10 p, 12. CS Panciu – 8 p, 13. Atletico Vaslui – 4 p, 14. Inter Dorohoi – 3 p.  (E.M.)