Breaking News
Bogdan Ungurusan (C) in timpul meciului de fotbal dintre Pandurii Targu Jiu si Maccabi Tel Aviv din turul al treilea al Europa League, disputat pe stadionul Municipal din Drobeta Turnu Severin, joi, 28 iulie 2016.

Europa League: Pandurii Tg. Jiu – Maccabi Tel Aviv 1-3 (1-1)

Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă de echipa israeliană Maccabi Tel Aviv, scor 1-3 (1-1), în meciul disputat joi, pe stadionul ”Municipal” din Drobeta-Turnu Severin, în prima manșă a turului al treilea preliminar al Europa League la fotbal. Maccabi a înscris în minutul 6 prin Tal Ben Chaim, Pandurii egalând în minutul 30, prin Ovidiu Herea. Vicecampioana Israelului, cu o repriză a doua mult mai bună, s-a desprins după golurile lui Nosa Igiebor (49) și Dor Miha (76). Au evoluat echipele: Pandurii: 33. Răzvan Stanca — 18. Bogdan Ungurușan (căpitan), 6. Nikola Vasiljevic, 3. Gordan Bunoza, 23. Constantin Grecu — 52. Alexandru Răuță, 24. Filip Mrzljak (99. Christian Obodo, 62) — 25. Marian Pleașcă (77. Rodemis Trifu, 79), 8. Claudiu Voiculeț, 11. Ovidiu Herea (5. Valentin Munteanu, 62) — 9. Ioan Hora; Maccabi: 95. Predrag Rajkovic — 42. Dor Peretz, 18. Eytan Tibi, 21. Igor Filipenko, 22. Avraham Rikan — 4. Haris Medunjanin (45. Eliel Peretz, 68), 6. Gal Alberman (căpitan), 40. Nosa Igiebor (10. Barak Itzhaki, 79) — 15. Dor Miha, 70. Orlando Sa (9. Eden Ben Basat, 75), 11. Tal Ben Chaim. Meciul retur va avea loc pe 4 august.